GazBek - Kara fırın doğal gaz dönüşümü

e-mail info@gazbek.com
telefon 0216 452 44 22

Lahmacun Fırını Doğal Gaz Dönüşümleri

Lahmacun fırınlarında yakma ve gözetleme sisteminin değiştirilmesi ile başlayan küçük bir serüven olarak başlayan bir projedir. Bu projelerde en önemlisi güvenlik ve fırın içerisindeki taze havanın korunabilmesi olayıdır. Ateşe dayanıklı bir sıvı ile korunmaya alınmalıdır. Brülörün sabit ve sızdırmazlığı onaylanmış olması çok önemlidir. Bu bağlamda çalıştığınız firmayı tercih ettiğinizde TSEK şartnamesindeki tüm kurallara uyum sağlanmalıdır. Alan ekspertizi yapıldıktan sonra kullanılacak sektöre uygunluğu muhakkak test edilmelidir. Test aşamaları bittikten hemen sonra kontrol sağlanmalı ve ancak uygunluğu uzman bir ekip tarafından onaylandıktan sonra kullanım sağlanmalıdır. Lahmacun fırın doğalgaz dönüşümünde en önemlisi pratiklik ve kişilere kullanım kolaylığı sağlamasıdır. 
 
Lahmacun Fırın Duman Kanalı Dizaynı
 
Yatay duman kanalının bacaya bağlantısının kesit noktasında baca alt ağzının kapanmasına müsaade edilmeyecek şekilde yapılmalıdır. Çünkü ancak bu şekilde brülörün sağlıklı bir şekilde görev yapması sağlanacaktır. Yatay duman kanalı temizleme kapakları yenilenmeli hava girişleri kesinlikle güvenlik ve işleyişin sağlığı için engellenmelidir. Lahmacun fırın duman kanalı dizaynı yapılırken çift cidarlı ve izolasyonlu olmasına özen gösterilmelidir. Yüksekliği ise en az on iki metre olmalıdır. Bu hava çıkışlarının rahat ve sorunsuz olması için çok önemlidir. Duman kanalı dizaynı yapılırken plan içerisinde baca deliğinin uygunluğu da oldukça önemlidir. Kullanılan malzemelerin takılıp çıkarılabilir vidalar olması, emisyon ölçümleri yapılırken mutlaka denetlenmelidir. Isı tasarrufu tüm yüzeylere yansıdıktan sonra yüzdelik hesapla bakıldığında bu oran %25lik rakamları göstermektedir. 
 
Brülör Setlerinde Hangi malzemeler kullanılır?
 
Brülör setlerinde özellikle olmazsa olmaz parçalar mevcuttur. Bu parçalardan ilki elle kapama vanasıdır. Otomatik olarak kendini kapatma özelliği mevcut olsa da bir önlem olarak muhakkak manüel bir yandaşı da bulunmalıdır. Esnek bağlantı özelliği olmalı ve butonlu gaz yolu manometreleri bulunmalıdır. Filtreleri tam olmalıdır ve değiştirilebilir özellikte olması da oldukça önemlidir. Butonlu manometreler ve bunun yanında ani sorunlar için ani emniyet kapama vanalı gaz basınç regülâtörü de bulunmalıdır. Brülör artmatürlerive setleri GAZBEK kanalları içerisinde kusursuz bir biçimde en sağlıklı ve kullanışlı parçalar olarak bulunurlar. En önemsenen konu ise ürünlerin güvenli olmasıdır. Güvenlik doğalgaz dönüşümleri sırasında önem sırasında kesinlikle ilk sırada olmalıdır. Kontrolleri ve onayları alındıktan sonra hizmete sunulmaktadır. Uzman ve sertifikalı bir ekip tarafından onay alındıktan sonra dahi müşteri memnuniyeti ve güvenliği önemsenerek defalarca tetkik edilmek üzere kontrol sağlanmaktadır. Mekân ve kullanılacak sektör onaylı sistemler kurulduğu için kısa zamanda ekonomik ve pratik bir şekilde fırınınızın dönüşümünü sağlayabilirsiniz.