GazBek - Kara fırın doğal gaz dönüşümü

e-mail info@gazbek.com
telefon 0216 452 44 22

Kara Fırın Doğal Gaz Dönüşümü

Kara fırınlar eski zamanlardan beri kullanılan sofralarımızın vazgeçilmezi olan ekmeklerimizin de yapıldığı aslında odun ateşinde pişirilmesini sağlayan güzel bir gelenektir. Günümüzde ekmek fırınları geliştirilmiş ve doğalgazlı kullanıma geçişleri sağlanmaya başlanmıştır.  Sistemde yapılacak olan doğru ve kaliteli işlemlerle güvenlik standartlarına uygun bir şekilde kara fırın doğal gaz dönüşümü projelerini dönüştürmek oldukça yaygınlaşmıştır. GAZBEK müşterilerinin hem isteklerini gerçekleştirmek hem de işini profesyonel bir biçimde gerçekleştirmek için uzman bir ekiple çalışmaktadır.
 
Kara fırın Doğalgaz Dönüşümünde Sistemsel Teknik Tadilatlar
 
Kara fırın doğalgaz dönüşümünde sistemsel teknik tadilatlar belirli standartlara göre yapılmaktadır. Bu şartlar ve standartlara göre özel bir TSE raporu sunulmaktadır. Onayı alınmadan önce TSE raporu için teknik inceleme gerçekleştirilmektedir. Bu inceleme sonunda onayı alınmış ve detaylı bir raporu olan sürekli ve olağan şekilde kullanılabilecek olan doğal gaz sistemi uzman bir kadro tarafından belirli tadilatlarla gerçekleştirilmektedir. Bu tadilatlar gerçekleştirilirken en önemli kural kesinlikle ilk olarak güvenlik sistemidir. Doğalgaz sistemi firmalarca ve günlük kullanımda büyük bir konfor ve rahatlık olarak kabul edilmektedir. Fakat doğru güvenlik önlemleri ile kurulabilir ise tadilat ve iyileştirme adına da en sağlıklı kullanımı sağlamış olacaktır. 
 
Kara Fırın Doğalgaz Dönüşümü Ne Kadar Sürede Gerçekleştirilebilir?
 
Kara fırın doğalgaz dönüşümü ürünün kullanılacağı alan ve yapılacak olan tesisatlarla beraber tadilatların ve müdahalelerinde göz önünde tutularak belirli bir süre vermek doğru değildir. Fakat GAZBEK bu süreyi uzman kadrosu ve deneyimli ekibi ile minimum bir sürede tamamlamayı hedeflemiştir. Bu şekilde müşterilerinin en kısa zamanda tüm istekleri olması gerektiği gibi en güvenli ve en iyi şartlarla kullanıma hazır hale gelmektedir. Bu amaçlar doğrultusunda iyi bir firmayla çalışıyor olmak ve işlemlerin sorunsuz bir şekilde yürüyor olması her bireyin beklentisi olarak kabul edilir ve kara fırın doğal gaz dönüşümü bu anlamda sağlıklı planlandırılmalı ve uygulanmalıdır.
 
Kara Fırınlarda Doğalgaz Kullanımı
 
Kara fırınlarda doğalgaz kullanımı oldukça pratik ve konforlu bir uygulama olarak kabul edilir. Bu işlem gerçekleştirilirken gazın fırın içerisinde bırakacağı atık ve kirli kısmının da tahliye edilmesi gereklidir. Bunun için fırın içerisinde özel bir sitem olan brülör kullanılmaktadır. Brülör kullanılırken aynı zamanda rapor incelemesinde muhakkak belirtilmektedir. Bu işlemlerin tamamlanması ve TSE raporunun alınması sonucunda özel baca sistemi ile kara fırınlarda doğal gaz kullanımı sağlanabilecektir. Kullanım öncesi son işlem olarak proje ve yapılan tadilatlar gazbek ailesinin uzman kadrosu tarafından onaylanmalı ve kullanımı gerçekleştirilmelidir.